Polskie-Cmentarze.pl

Cmentarz Wojskowy na Powązkach

Ulica: Powązkowska 43/45

01-797 Warszawa

Telefon: 22 277 40 00

Fax: 22 277 40 06

Zarządca: Kierownik cmentarza

Telefon do zarządcy: 22 277 40 00

Kategoria: Komunalny

Parafia: Archidiecezja Warszawska

Powrót

Ostatnio dodani zmarli

 • Marek Kotański

  Marek Kotański był psychologiem, terapeutą, organizatorem wielu przedsięwzięć dążących do zwalczania zjawisk patologii społecznej i udzielania pomocy osobom uzależnionym od alkoholu, narkotyków, zakażonych wirusem HIV, byłych więźniów czy osób bezdomnych. Twórca m.in. Monaru i Markotu. Jego matka, Ludwika, była malarką. Ojciec, Wiesław Kotański, profesorem japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

  Marek Kotański
 • Władysław Szpilman

  Władysław Szpilman był wybitnym polskim kompozytorem oraz pianistą.

  Urodził się w rodzinie żydowskiej, 5 grudnia 1911 roku w Sosnowcu, jako najstarsze dziecko Samuela i Edwardy Szpilmanów. Już od najmłodszych lat interesował się muzyką, więc kiedy miał 4 lata, jego matka zaczęła uczyć go dźwięków. Naukę rozpoczął w Szkole Męskiej Handlowej w Sosnowcu.

  Died
 • Jan Matysiak

  Jan Matysiak zmarł 3 sierpnia 1991 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

  Died
 • Jan Machulski

  Jan Henryk Machulski był wybitnym aktorem teatralnym i filmowym, znakomitym reżyserem, pedagogiem łódzkiej „Filmówki”. Współzałożyciel warszawskiego Teatru Ochoty i inicjator Alei Gwiazd w Łodzi. Mąż aktorki Haliny Machulskiej oraz ojciec znanego reżysera, Juliusza Machulskiego.

  Jan Machulski urodził się 3 lipca 1928 roku w Łodzi. Podczas wojny, jako czternastoletni chłopiec został zmuszony do pracy w zakładach samochodowych „Polski Fiat”. Dopiero po 1945 roku rozpoczął naukę w szkole średniej, a także zdał maturę. W 1954 roku uzyskał dyplom ukończenia Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Łodzi. W 1971 roku zakończył studia na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

  Jan Machulski
 • Janusz Morgenstern

  Janusz Morgenstern był wybitnym reżyserem oraz producentem filmowym, twórcą kultowej „Stawki większej niż życie”. Był jednym z najważniejszych reżyserów polskiego kina powojennego, współtworzył Polską Szkołę Filmową. Jest autorem wielu znanych, cenionych oraz lubianych filmów i seriali.

  Urodził się 16 listopada 1922 roku w Mikulińcach koło Tarnopola. Lata młodzieńcze spędził na Podolu. Przed wojną uczęszczał do gimnazjum w Przeworsku. Po zakończeniu wojny, rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Dyplom obronił w 1954 roku.

  Janusz Morgenstern
 • Adam Hanuszkiewicz

  Adam Hanuszkiewicz – wybitny polski aktor, reżyser teatralny, pedagog.

  Adam Hanuszkiewicz urodził się 16 czerwca 1924 roku we Lwowie. Tam też spędził lata swojego dzieciństwa oraz młodości. Przed wojną uczył się w Państwowym III Gimnazjum Męskim im. Króla Stefana Batorego. Czas okupacji spędził we Lwowie, a kiedy w lipcu 1944 roku do miasta wkroczyły wojska sowieckie – wstąpił do zespołu teatralnego Wojska Polskiego.

  Adam Hanuszkiewicz
 • Ryszard Kapuściński

  Ryszard Kapuściński był wybitnym reportażystą, publicystą, podróżnikiem. Przez wielu nazywany "cesarzem reportażu" oraz "człowiekiem obdarzony absolutnym wyczuciem informacji, klimatu i wydarzeń".

  Ryszard Kapuściński
 • Leszek Kołakowski

  Leszek Kołakowski był wybitnym filozofem, eseistą, publicystą i prozaikiem. Swoje główne zainteresowania kierował w stronę historii filozofii, historii idei politycznych, a także filozofii religii.

  Przede wszystkim interesowała go historia filozofii, głównie XVII wieku. Jego słynny esej „Tezy o nadziei i beznadziejności”, który ukazał się w 1971 roku na łamach paryskiej „Kultury” stał się intelektualnym fundamentem dla antykomunistycznej opozycji, a ponadto inspiracją do powstania Komitetu Obrony Robotników. Był znanym i cenionym filozofem.

  Leszek Kołakowski