Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 01.08.2013, godz. 14:17Kiepuriada w Krynicy-Zdroju

Kiepuriada w Krynicy-Zdroju

W dniach 2 - 9 sierpnia 2013 roku w Krynicy-Zdroju, w ramach 47. Festiwalu im. Jana Kiepury, odbędzie się Kiepuriada - Festiwal Młodych i Wybitnych.

Przez cały tydzień Kiepuriady odbywać się będą liczne koncerty bardziej i mniej znanych wykonawców. Ponadto, organizatorzy na każdy dzień Festiwalu zaplanowali show Jerzego Snakowskiego z gwiazdami wieczornego koncertu "Kiepura?Si!". Show odbywać się będzie każdego dnia Kiepuriady w samo południe w Domu Festiwalowym w Krynicy-Zdroju.

Organizatorzy Festiwalu zaplanowali wiele niezwykłych koncertów. W krynickim Domu Festiwalowym wystąpią, między innymi: Młoda Polska Filharmonia pod dyr. Adama Klocka, Voice Band, zespół Filharmoników z Luksemburga, czy Olga Bończyk.

Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju to największe i najważniejsze wydarzenie kulturalne o zasięgu międzynarodowym. Pierwszy Festiwal odbył się rok po śmierci wybitnego polskiego śpiewaka, w 1967 roku. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju od lat stanowi wizytówkę kulturalną oraz główny element promocji miasta i regionu na arenie ogólnopolskiej.

Cały program Kiepuriady znajduje się na stronie Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Jan Kiepura był wybitnym polskim śpiewakiem, najpopularniejszym tenorem i gwiazdą scen operowych XX-lecia międzywojennego, aktorem.

Jan Kiepura zmarł nagle na atak serca 15 sierpnia 1966 w miejscowości Harrison pod Nowym Jorkiem. Zgodnie z ostatnią wolą artysty jego prochy przywieziono do Polski i 3 września 1966 roku pochowano w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: festiwalkiepury.pl,

Fot. Wanda von Debschitz-Kunowski, fot. udostępnione przez Akirian, na commons.wikimedia.org 26.06.2009.

Tagi: wybitny wybitny , zmarły zmarły

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze