Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, czyli muzyka o życiu i śmierci Już niebawem, bo 2 września we Wrocławiu rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Program imprezy przedstawia trzy wątki: święci i grzesznicy, przemijanie, a także bohaterowie biblijni. W ramach festiwalu odbędzie się także koncert poświęcony ofiarom ataku na wieże World Trade Center w Nowym Jorku, w 10 rocznicę katastrofy. Międzyna... Skomentuj (0)
Starosta Powiatu Wschowskiego, Marek Kozaczek, nie żyje Starosta Powiatu Wschowskiego, były Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wschowa, Marek Kozaczek nie żyje. Jak poinformowała policja, w niedzielny poranek, 14 sierpnia, starosta popełnił samobójstwo. Powiesił się w garażu obok swojego domu. Miał 54 lata. Skomentuj (0)
Andrzej Lepper nie żyje! Założyciel i przewodniczący Samoobrony, były wicepremier, były wicemarszałek Sejmu, czterokrotny kandydat na fotel prezydenta RP, Andrzej Lepper nie żyje. Jak poinformowała policja, wszystko wskazuje na to, że polityk popełnił samobójstwo. Powiesił się we własnym biurze,w warszawskiej siedzibie partii. Miał 57 lat. Skomentuj (0)
Maraton Filmowy z Guillaume Depardieu Już dziś, tj. 5 sierpnia 2011 roku, w warszawskim kinie Wisła odbędzie się projekcja dwóch filmów: „Prawdziwa miłość” oraz „Dzieciństwo Ikara”, w których główną rolę gra, nieżyjący już Guillaume Depardieu. Skomentuj (0)
Nieznane i zapomniane cmentarze Szczecina W środę, 21 listopada 2012 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Szczecina odbędzie się wykład "Nieznane i zapomniane cmentarze Szczecina". Wykład poprowadzi dziennikarz i historyk, Michał Rembas. Skomentuj (0)
Zmarł Borys Strugacki 19 listopada w Petersburgu zmarł jeden z najbardziej znanych rosyjskich pisarzy science fiction, Borys Strugacki. Pisarz, wspólnie ze swoim bratem Arkadijem, stanowili, znany na cały świat, duet pisarski. Skomentuj (0)
Edward Walaszczyk Edward Walaszczyk zmarł 24 lipca 2008 roku w Słupsku. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Słupsku. Skomentuj (0)
Cmentarz wojenny w Wysokim Kole W mazowieckiej miejscowości Wysokie Koło znajduje się cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Cmentarz powstał w 1914 roku, a na jego terenie pochowano wojskowych armii austro-węgierskiej, niemieckiej oraz rosyjskiej. Skomentuj (0)