Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 24.10.2011, godz. 12:47„Gdyby cała Afryka...” Ryszarda Kapuścińskiego

Article img

Książka „Gdyby cała Afryka” autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego została wznowiona po 40 latach. Z tej okazji wydawnictwo Agora oraz Polski PEN Club serdecznie zapraszają w poniedziałek 24 października 2011 roku na spotkanie poświęcone pisarzowi.

Książka „Gdyby cała Afryka” skupia piętnaście tekstów, pochodzących z lat 1962 – 1966. Zostały one oczywiście napisane przez Ryszarda Kapuścińskiego, podczas jego pobytu w Afryce. Książka została wydana przez wydawnictwo „Czytelnik” w 1969 roku i niemal od razu zyskała popularność oraz uznanie wśród czytelników. Autor za tę lekturę został uhonorowany nagrodą miesięcznika „Widnokręgi” - „Srebrnym Globusem”.

Spotkanie, poświęcone Ryszardowi Kapuścińskiemu i wznowieniu jego książki odbędzie się 24 października 2011 roku w Domu Literatury przy ulicy Krakowskiej 87/89 w Warszawie. Gośćmi spotkania będą m.in. Małgorzata Szejnert, Jan J. Milewski i Marek Miller. Ponadto, w dyskusji weźmie udział gość specjalny, a mianowicie żona pisarza, Alicja Kapuścińska.

Przeczytaj także - Wystawa zdjęć Ryszarda Kapuścińskiego

Źródło: www.warszawa.gazeta.pl,

Fot. autorstwa Mariusza Kubika, udostępnione na www.wikipedia.pl 17.06.2010 na licencji GNU LWD.

Tagi: wybitny wybitny

Powrót