Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 02.09.2013, godz. 15:37Film o Zdzisławie Beksińskim

Film o Zdzisławie Beksińskim

W październiku 2013 roku w Sanoku planowana jest premierowa projekcja filmu o Zdzisławie Beksińskim pt. "Z wnętrza". Pomysłodawcą filmu jest Tomasz Szwan.

Warto podkreślić, że w filmie "Z wnętrza" wykorzystano materiał wideo, nakręcone przez samego Zdzisława Beksińskiego, a także jego najbliższych. Filmy wideo, które powstały w latach 1989 - 1994, przedstawiają codzienne życie rodziny Beksińskich, a także pracę artystyczną malarza, kolejne etapy powstawania jego obrazów.

Z 60 godzin amatorskich nagrań Tomasz Szwan stworzył 45-minutowy film. "Z wnętrza" przedstawia Zdzisława Beksińskiego prywatnie, jego rozmowy z żoną, synem - Tomaszem Beksińskim, a także jego codzienną pracę artystyczną.

Zdzisław Beksiński był znanym malarzem, rzeźbiarzem, fotografikiem, rysownikiem, a także artystą, który w swojej sztuce wykorzystywał grafikę komputerową.

Zdzisław Beksiński został zamordowany w swoim warszawskim mieszkaniu, 22 lutego 2005 roku. Został pochowany na Cmentarzu Centralnym w Sanoku.

Źródło: wyborcza.pl,

Fot. autorstwa Piotra Dmochowskiego, udostępnione na www.wikipedia.pl 11.01.2010 na licencji Creative Commons

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze