Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Wtorek 06.05.2014, godz. 09:57Arie i duety Jana Kiepury i Marty Eggerth

Arie i duety Jana Kiepury i Marty Eggerth

12 maja 2014 roku o godzinie 19.00 w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury Energetyczne Centrum Kultury w Sosnowcu odbędzie się koncert Śląskiej Orkiestry Kameralnej. Muzycy wykonają arie i duety z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth.

Na scenie wystąpi Śląska Orkiestra Kameralna, a także rosyjscy soliści: Katia Fieoktistowa, Kirił Zołoczewski, Karina Paszek.

Jak zapewniają organizatorzy muzycznego wydarzenia, podczas koncertu usłyszymy "najpiękniejsze arie i duety z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth".

Jan Kiepura był wybitnym polskim śpiewakiem, najpopularniejszym tenorem i gwiazdą scen operowych XX-lecia międzywojennego, aktorem.

Jan Kiepura zmarł nagle na atak serca 15 sierpnia 1966 w miejscowości Harrison pod Nowym Jorkiem. Zgodnie z ostatnią wolą artysty jego prochy przywieziono do Polski i 3 września 1966 roku pochowano w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: kiepura.pl,

Fot. Wanda von Debschitz-Kunowski, fot. udostępnione przez Akirian, na commons.wikimedia.org 26.06.2009.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze