Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Poniedziałek 27.01.2014, godz. 15:28Tablica pamiątkowa Wisławy Szymborskiej w Zakopanem

Wisława Szymborska

27 stycznia 2014 roku na Domu Pracy Twórczej im. Stefana Żeromskiego "Astoria" w Zakopanem zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Wisławę Szymborską.

Tablica ma upamiętniać moment, w którym Wisława Szymborska dowiedziała się o przyznaniu jej Nagrody Nobla. To właśnie w "Astorii" polska poetka dowiedziała się o tym, że została jej przyznana Nagroda Nobla.

Wisława Szymborska - wybitna poetka i eseistka.Laureatka Literackiej Nagrody Nobla, krytyk literacki oraz felietonistka. Jej dzieła były przekładane na wiele języków, między innymi: angielski, francuski, hiszpański, bułgarski, albański, czy chiński.

Wisława Szymborska była wybitną poetką, wielbioną, kochaną i docenianą. W swoim życiu otrzymała wiele nagród i odznaczeń, będących pochwałą jej niezwykłej twórczości. W 1991 roku otrzymała Nagrodę Goethego, a cztery lata później - Nagrodę Herdera. W 1996 roku otrzymała Literacką Nagrodę Nobla.

Wisława Szymborska zmarła 1 lutego 2012 roku w Krakowie. Została pochowana na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Źródło: wyborcza.pl,

Fot. Jacek Turczyk, fot. udostępnione na commons.wikimedia.org 17.06.2010 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze