Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Środa 04.09.2013, godz. 13:44Pogrzeb Sławomira Mrożka

Pogrzeb Sławomira Mrożka

17 września 2013 roku w Krakowie odbędzie się pogrzeb wybitnego polskiego pisarza, Sławomira Mrożka. Nie będzie to tradycyjny pogrzeb, a w jego organizację zaangażowano kilkanaście instytucji.

Prochy Sławomira Mrożka zostaną sprowadzone do Polski kilkadziesiąt godzin przed pogrzebem. Zgodnie z ostatnią wolą wybitnego pisarza, w dniu pogrzebu, urna zostanie przetransportowana spod Bramy Floriańskiej do bazyliki na pl. Marii Magdaleny czarnym karawanem, ciągniętym przez czarne konie.

Prawdopodobnie, urna z prochami Sławomira Mrożka zostanie wniesiona do Mariackiej na krótkie nabożeństwo.

Po zakończeniu mszy pogrzebowej, urna zostanie zniesiona do krypty pod bazyliką - nowego Panteonu Narodowego - a następnie złożona pod sarkofagiem z piaskowca karpackiego. Sarkofag został wykonany przez Janusza Chwajoła, który przygotowywał również nagrobek dla Stanisława Lema.

Sławomir Mrożek zmarł 15 sierpnia 2013 roku w Nicei.

Sławomir Mrożek był wybitnym polskim dramatopisarzem, prozaikiem i rysownikiem. Sławomir Mrożek jest autorem wielu opowiadań satyrycznych, a także utworów dramatycznych o tematyce politycznej, obyczajowej, psychologicznej i filozoficznej.

Źródło: wyborcza.pl,

Fot. autorstwa Mariusza Kubika, udostępnione na commons.wikimedia.org 13.06.2006 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze