Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Niedziela 11.04.2010, godz. 17:44Ostatnia podróż prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego

Article img

Ok. godziny 15.00 na lotnisku w Warszawie, wylądował samolot wojskowy z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zapal świeczkę w intencji tragicznie zmarłego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

Trumna, przykryta biało-czerwoną flagą, została wyprowadzona z samolotu przez żołnierzy z kompanii honorowej i umieszczona na katafalku na lotnisku wojskowym na Okęciu. Odegrano hymn państwowy, a następnie rodzina, przyjaciele, parlamentarzyści oraz wszyscy Ci, którzy mogli znaleźć się na płycie Lotniska Okęcie, po raz ostatni oddali hołd, tragicznie zmarłemu Prezydentowi Polski Lechowi Kaczyńskiego.

"Stoimy nad trumną Pierwszego Obywatela Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - powiedział, modląc się nad trumną biskup Budzik. "W smutku, żalu i bólu jednoczy się z nami cała ojczyzna i rodacy rozproszeni po wszystkich kontynentach. Ale na tę trumnę i na całą zdrętwiałą z bólu ojczyznę pada blask słońca. Tego słońca, które nigdy nie zachodzi, którym jest Jezus Chrystus zmartwychwstały. Do niego kierujemy naszą modlitwę" - powiedział sekretarz Episkopatu.

O godz. 16:00 kondukt z trumną z ciałem prezydenta wyruszył z lotniska, podążając powoli ulicami Żwirki i Wigury, Krzyckiego, Raszyńską, Alejami Jerozolimskimi, przez rondo Dmowskiego, Marszałkowską, przez Plac Bankowy, Senatorską, Miodową i Krakowskim Przedmieściem do Pałacu Prezydenckiego.

Trumna z ciałem prezydenta została przewieziona do kaplicy w Pałacu Prezydenckim, by umożliwić rodzinie ostatnie pożegnanie. Kwestie dotyczące pogrzebu zostaną ustalone z rodziną prezydenta i przedstawicielami Kancelarii Prezydenta, którzy mają przekazać dalsze informacje w tej sprawie.

Źródło:
http://dziennik.pl/katastrofa-smolensk/article584724/W_poludnie_pozegnanie_Lecha_Kaczynskiego.html

Powrót