Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Środa 15.02.2012, godz. 10:14Cmentarz dla zwierząt w Zielonej Górze

Article img

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki chce wydzierżawić ziemię pod budowę grzebowiska dla zwierząt. Cmentarz dla domowych pupili miałby powstać na jednej z zielonogórskich dzielnic - Jędrzychowie.

W Zielonej Górze nie ma legalnego miejsca pochówku dla zwierząt, a najbliższe grzebowiska mieszczą się w Gorzowie Wielkopolskim i Wrocławiu. Mieszkańcy Zielonej Góry, chcąc pochować swojego psa, czy kota, musieliby jeździć właśnie do tych miast. Niestety, wiadome jest, że większość właścicieli praktykuje zupełnie inny sposób grzebania zwierząt domowych. Zielonogórzanie chowają swoje psy, koty, czy chomiki w lasach, parkach lub też w przydomowych ogródkach. Oczywiście, jest to niezgodne z polskim prawem, a co ważne, w ten sposób mieszkańcy narażają się na wysokie mandaty.

Gdyby w Zielonej Górze powstało legalne grzebowisko, z pewnością zielonogórzanie chowaliby tam swoje zwierzęta. O cmentarz dla zwierząt, już od lat walczy pan Tadeusz Łazaruk, który wspólnie z wolontariuszami ze schroniska zebrał ponad tysiąc podpisów pod petycją, dotyczącą powstania grzebowiska w Zielonej Górze.

Wszystko wskazuje na to, że Zielona Góra i jej mieszkańcy w końcu doczekają się legalnego cmentarza dla zwierząt. Pomysł budowy grzebowiska poparli zielonogórscy radni oraz prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki. Miasto wystosowało już informację o przetargu na wydzierżawienie terenu na Jędrzychowie. Cmentarz dla zwierząt ma być własnością prywatnego przedsiębiorcy.

Zobacz - cmentarze dla zwierząt

Źródło: K. Zatorski www.zielonagora.gazeta.pl 15.02.2012,

Fot. autorstwa Muhylek, udostępnione na coomons.wikimedia,org 16.07.2006 na licencji

Powrót