Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 27.10.2014, godz. 15:04Zielonogórskie nekropolie - wykład o cmentarzach, które istnieją i tych, których już nie ma

Zielonogórskie nekropolie - wykład o cmentarzach, które istnieją i tych, których już nie ma

29 października 2014 roku o godzinie 14.30 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie, poświęcone zielonogórskim cmentarzom.

Obecnie w Zielonej Górze funkcjonują 3 cmentarze, jednak w dziejach miasta było wiele wcześniejszych nekropolii, po których dziś nie ma już śladu lub pozostały tylko nieliczne symbole znamionujące ich lokalizację. Muzeum Ziemi Lubuskiej chce przybliżyć historię tych działających i tych nieistniejących już miejsc pochówku.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną nekropolie, gdzie dziś chowamy naszych najbliższych  m.in. cmentarz na ul. Wrocławskiej, w Chynowie i Jędrzychowie oraz te, które już nie istnieją lub przestały funkcjonować jak: Cmentarz Zielonokrzyżowy (obecnie Park Tysiąclecia), Cmentarz Izraelicki na ul. Chmielnej czy Radziecki Cmentarz Wojskowy na obecnym Placu Bohaterów.

Wstęp wolny.

Źródło: mzl.zgora.pl.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze