Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 17.09.2012, godz. 14:48Wystawa „Polski Cmentarz Wojenny w Kijowie-Bykowni”

Polski Cmentarz Wojenny w Bykowni

W dniach 17 - 24 września 2012 roku przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie można oglądać wystawę „Polski Cmentarz Wojenny w Kijowie-Bykowni”. Wystawa, której organizatorem jest Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, poświęcona jest Polskiemu Cmentarzowi Wojennemu w Kijowie-Bykowni.

Polski Cmentarz Wojenny w Bykowni jest czwartym cmentarzem katyńskim, po cmentarzach w Lesie Katyńskim, Miednoje i Charkowie-Piatichatkach, które otwarto w 2000 roku.

Wystawę "Polski Cmentarz Wojenny w Kijowie-Bykowni" stanowią 22 plansze, na których widnieją między innymi, prowadzone przez archeologów w Bykowni ekshumacje polskich ofiar NKWD z 1940 roku, osobiste przedmioty, odnalezione podczas ekshumacji, fotografie, a także wszelkie informacje, dotyczące Cmentarza Wojennego.

Warto podkreślić, że 20 i 21 września prezydent Bronisław Komorowski złoży wizytę na Ukrainie, podczas której weźmie udział w uroczystym otwarciu Polskiego Cmentarza Wojennego w Bykowni. Uroczystego otwarcia Prezydent Komorowski dokona wspólnie z Prezydentem Ukrainy, Wiktorem Janukowyczem.

Do udziału w uroczystości otwarcia Cmentarza Wojennego w Bykowni przygotowują się również krewni ofiar zbrodni katyńskiej.

Źródło: www.wyborcza.pl, www.tvn24.pl, www.radaopwim.gov.pl,

Fot. autorstwa Levchuk Volodymyr, udostępnione na commons.wikimedia.org 08.07.2008 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze