Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 19.11.2014, godz. 18:09"Wspomnienie" - koncert pamięci Czesława Niemena

Koncert pamięci Czesława Niemena "Wspomnienie"

30 listopada 2014 roku o godzinie 16.00 w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbędzie się koncert "Wspomnienie", poświęcony pamięci wybitnego polskiego muzyka, Czesława Niemena. Koncert został zorganizowany z okazji 10. rocznicy śmierci artysty.

Podczas koncertu wystąpią soliści i zespół "Awangarda".

Gościem specjalnym koncertu będzie córka wokalisty, Natalia Niemen, która wykona między innymi wybrane utwory Czesława Niemena, czy wokalne improwizacje.

Czesław Niemen był wybitnym polskim artystą - wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów, legendą polskiej piosenki. Urodził się 16 lutego 1939 roku w Starych Wasiliszkach koło Nowogródka jako Czesław Juliusz Wydrzycki. Już jako dziecko wykazywał zainteresowanie muzyką. Śpiewał w kościelnym chórze, a także uczęszczał do szkoły muzycznej. W 1962 roku Czesław Niemen został wyróżniony na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Po tym sukcesie, wraz z zespołem Czerwono-Czarni, odbył swoją pierwszą trasę koncertową po Polsce. W kwietniu 1965 roku Czesław Niemen nagrał materiał na płytę "Dziwny jest ten świat". Piosenka tytułowa została nagrodzona na Festiwalu w Opolu, a co ważne - stała się jednym z największych polskich przebojów lat 60.

Czesław Niemen zmarł 17 stycznia 2004 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: kck.inowroclaw.pl,

Fot. autorstwa Pawła Cieśli (Staszek Szybki Jest), udostępnione na www.wikipedia.pl 15.09.2006 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze