Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 29.10.2012, godz. 10:03Święto Zmarłych w drodze

Święto Zmarłych w drodze

Już za kilka dni będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Wielu z nas, aby móc odwiedzić groby swoich bliskich, musi wyjechać w podróż wcześniej.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dzień Wszystkich Świętych dla wielu oznacza długą podróż. Bywa, że musimy przejechać dziesiątki, a nawet setki kilometrów, aby móc pomodlić się przy grobie ukochanej osoby. Jednak czego nie robi  się w ten szczególny, dla nas wszystkich, dzień. Nie są ważne przejechane kilometry, ani czas, a tylko możliwość spędzenia choć krótkiej chwili na cmentarzu, gdzie pochowana jest bliska nam osoba.

Wiemy także, że 1 listopada na drogach bywa bardzo tłoczno, a czasami nawet niebezpiecznie. Prosimy więc Państwa, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność, a także rozwagę. Lepiej przyjechać nieco później, niż nie dojechać wcale...

Policja na terenie całego kraju prowadzi coroczną Akcję Znicz, która ma na celu  zadbać o bezpieczeństwo kierowców na polskich drogach. Ponadto, niemal w każdym mieście zostały wprowadzone różnego rodzaju rozwiązania komunikacyjne, które mają ułatwić i usprawnić wszystkim dotarcie na polskie cmentarze.

Proponujemy, aby przed wyjazdem na cmentarze zapoznać się z informacjami, dotyczącymi objazdów, miejsc parkingowych, czy komunikacji miejskiej. Informacje te na pewno znajdziecie Państwo w lokalnych mediach. Dzięki takiemu przygotowaniu, będziecie Państwo mogli bezpiecznie dotrzeć na polskie cmentarze. A dodatkowo, dzięki proponowanym przez władze miasta oraz policję objazdom, można zyskać naprawdę sporo czasu, co na pewno usprawni organizację tego szczególnego dnia.

Fot. autorstwa Lestat (Jan Mehlich), udostępnione na wikipedia.pl 12.10.2007 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze