Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 26.03.2014, godz. 15:38Muzyczna opowieść o życiu Edwarda Stachury

Muzyczna opowieść o życiu Edwarda Stachury

4 kwietnia 2014 roku w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbędzie się muzyczny spektakl, przedstawiający życie wybitnego polskiego poety i pieśniarza, Edwarda Stachury.

W muzycznym przedstawieniu wykorzystano wiersze Edwarda Stachury, między innymi: "Białą lokomotywę", czy "Balladę dla Potęgowej", do których muzykę napisał Jerzy Satanowski. Piosenki polskiego artysty wykona znany aktor, Piotr Machalica.

Całość spektaklu tworzy dwanaście piosenek autorstwa Edwarda Stachury do muzyki Jerzego Satanowskiego oraz tekstów prozatorskich i poetyckich. Spektakl składa się z trzech części kompozycyjnych, traktujących o wędrówce, miłości, a także przemijaniu.

Pomysłodawcą i reżyserem muzycznego spektaklu "Stachura" jest Robert Dorosławski. Autorem aranżacji jest Marcin Lamch.

Edward Stachura był wybitnym polskim poetą i pisarzem. Jego pasją było pisanie - i to właśnie pisaniu poświęcił całe swoje życie. Krytycy mówili o nim, że "pisze całym sobą".

Edward Stachura zmarł 24 lipca 1979 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym Północnym na Wólce Węglowej w Warszawie.

Źródło: cks.gcsilesia.pl, swietochlowicki.pl.

Tagi: wybitny wybitny , zmarły zmarły

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze