Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 16.07.2012, godz. 15:55Ku Przestrodze - XIV Festiwal im. Ryśka Riedla

Ryszard_Riedel_Skalowane

W dniach 28 - 29 lipca 2012 roku w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się XIV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla. Będą koncerty, warsztaty gitarowe, a także "pogadanki" z młodzieżą na temat uzależnień.

Pierwsza impreza Ku Przestrodze - Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla została zorganizowana w 1999 roku, pięć lat po śmierci wybitnego wokalisty. Niezwykły Festiwal stanowi upamiętnienie utalentowanego muzyka, Ryszarda Riedla - jego twórczości oraz dokonań artystycznych. Tegoroczny festiwal jest uczczeniem 18. rocznicy śmierci lidera zespołu Dżem.

Festiwal im. Ryśka Riedla stanowi również doskonałą okazję do tego, aby przeciwdziałać rozpowszechnianiu narkotyków wśród młodych ludzi. Organizatorzy zadbali o to, aby podczas imprezy, przekazywać młodzieży treści, dotyczące zgubnego wpływu narkotyków na zdrowie oraz "skazywania się na wczesną śmierć".

Ponadto, podczas Festiwalu mogą zagrać zespoły amatorskie, które na co dzień nie mają możliwości zaprezentowania swojej twórczości artystycznej.

Ku Przestrodze - XIV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla - 28 i 29 lipca 2012 roku w Chorzowie, teren Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku na „Polach Marsowych”.

Ryszard Riedel był wybitnym muzykiem - wokalistą, autorem tekstów piosenek, liderem zespołu Dżem. Nikt nie uczył go śpiewać, był samoukiem. Sam Czesław Niemen cenił Riedla za umiejętności wokalne. Wiele tekstów autorstwa Riedla stanowiło jego historię, opowieść jego życia. Cała Polska śpiewała "Sen o Victorii", "List do M.", czy "Tylko ja i Ty".

Ryszard Riedel zmarł 30 lipca 1994 roku w Chorzowie. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Tychach.

Źródło: www.festiwalryska.pl, www.wikipedia.pl,

Fot. autorstwa Ragornos, udostępnione na www.wikipedia.pl 16.12.2010 na licencji GNU LWD.

Powrót

Dodaj Komentarz

 • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

  Kod zabezpieczający

  Odśwież

 • wyślij

Komentarze

 • Avatar
  Zosia
  19.07.2012r.

  Na Festiwal Ryśka Riedla jeżdżę już od 5 lat. Bede i w tym roku! Polecam. Razem oddajmy hołd Ryśkowi!!!