Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 04.12.2013, godz. 15:40Koncert specjalny poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Grzegorz Ciechowski

14 grudnia 2013 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa"w Toruniu odbędzie się koncert specjalny, poświęcony pamięci wybitnego polskiego artysty, Grzegorza Ciechowskiego.

Tegoroczna edycja koncertu będzie wyróżniać się "bardzo szczególnym programem". Na scenie toruńskiej "Od Nowy" zobaczymy wielu znanych i cenionych artystów, którzy zagrają i zaśpiewają autorskie wersje utworów Grzegorza Ciechowskiego. Jednak, tradycyjnie już, organizatorzy muzycznego przedsięwzięcia nie chcą zdradzać zbyt wielu szczegółów.

W poprzednich latach, podczas koncertu pamięci Grzegorza Ciechowskiego wystąpiły takie gwiazdy, jak: Maria Peszek, Ewelina Flinta, Grzegorz Turnau, Jacek Bończyk, Bracia, Kobranocka, Kayah, czy Zbigniew Hołdys.

Podczas koncertu zostanie wręczona Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego dla Misi Furtak.

Grzegorz Ciechowski urodził się 29 sierpnia 1957 roku w Tczewie. Bardzo często określany był i jest jako „człowiek – orkiestra”, legenda polskiej muzyki. Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej - autor, kompozytor i producent, muzyk, wokalista, instrumentalista. Uwielbiał pisać wiersze, ale nie mógł ich publikować, gdyż zawsze napotykał na jakieś trudności. W końcu znalazł sposób na to, aby jego marzenie się spełniło – żeby utwory ujrzały światło dzienne. Wpadł na pomysł samodzielnego ich „wydawania” na scenie, przy akompaniamencie muzyki.

Grzegorz Ciechowski zmarł 22 grudnia 2001 roku. Został pochowany na na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie

Źródło: odnowa.umk.pl,

Fot. autorstwa Andrzeja Świetlika, zamieszczone na stronie www.ciechowski.art.pl

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze