Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Piątek 14.11.2014, godz. 17:17Koncert pamięci Jarosława Kukulskiego

Koncert pamięci Jarosława Kukulskiego

28 listopada 2014 roku o godzinie 18.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelpinie odbędzie się koncert pamięci Jarosława Kukulskiego.

Podczas koncertu uczennice miejscowego Zespołu Szkół nr 2 wykonają piosenki wybitnego polskiego muzyka.

Jarosław Kukulski urodził się 26 maja 1944 roku we Wrześni. W Poznaniu ukończył zarówno Liceum Muzyczne jak i Wydział Instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie oboju. Z taką muzyką jednak nie związał swojej kariery, bo uwiodła Go muzyka rozrywkowa. Prawie regułą stało się, że piosenki autorstwa Jarosława Kukulskiego stawały się przebojem. Teksty pisał dla takich artystów jak: Irena Jarocka ("Beatlemania story"), Halina Frąckowiak ("Serca gwiazd"), Eleni ("Muzyka Twoje imię ma"), Krzysztof Krawczyk ("To co dał nam świat").

W 1968 roku został liderem grupy "Waganci" i tam też poznał Annę Jantar, która stała się solistką zespołu, a w 1971 roku żoną Jarosława Kukulskiego. Po rozpadzie zespołu Jarosław Kukulski pomagał w rozwoju kariery solowej żony.

Był również twórcą wielu kompozycji dla córki, Natalii Kukulskiej.

Koncert pamięci Jarosława Kukulskiego - 28 listopada 2014 roku, godzina 18.30, Miejski Ośrodek Kultury w Pelpinie.

Wstęp wolny!

Źródło: mok.pelpin.pl.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze