Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 23.06.2014, godz. 12:08Koncert pamięci Anny Jantar w Rzeszowie

Anna Jantar

W dniach 14 - 19 lipca 2014 roku w Rzeszowie odbędzie się festiwal pamięci Anny Jantar. Muzyczne widowisko organizowane jest już od czterech lat, a poświęcone jest pamięci wybitnych polskich artystów.

Poprzednie edycje festiwalu, którego oficjalna nazwa brzmi Rzeszowskie Święto Wokalne poświęcone były, między innymi: Agnieszce Osieckiej, czy Czesławowi Niemenowi.

Podczas tegorocznego festiwalu na scenie wystąpią między innymi: Mateusz Grędziński, Michał Grobelny, Jagoda Kret, czy Beata Dobosz. Artyści wykonają autorskie interpretacje najpopularniejszych piosenek Anny Jantar. Opiekę muzyczną nad projektem objął Krzysztof Mroziak.

Ponadto, podczas festiwalu wystąpi Justyna Steczkowska, która wspólnie z orkiestrą festiwalową wykona swoje największe przeboje.

Anna Jantar była znaną i lubianą polską artystką. Karierę rozpoczęła w 1968 roku - jako Anna Szmeterling. Początkowo, współpracowała z zespołem Polne Kwiaty, z którym nagrała piosenkę "Po ten kwiat czerwony". Kiedy miała 19 lat, związała się z zespołem Waganci, w którym występował jej przyszły mąż - Jarosław Kukulski.

W 1972 roku wokalistka rozpoczęła karierę solową, występując na scenie jako Anna Jantar. W latach 70. Anna Jantar cieszyła się ogromną popularnością, zarówno wśród publiczności, jak i krytyków. Była czołową polską piosenkarką.

Anna Jantar ma na swoim koncie wiele nagród oraz wyróżnień, występowała na festiwalach w Polsce i zagranicą. Przeboje wykonywane przez Annę Jantar śpiewała cała Polska.

Anna Jantar zmarła 14 marca 1980 roku. Została pochowana na Cmentarzu Wawrzyszewskim w Warszawie.

Przeczytaj biografię Anny Jantar

Źródło: netfan.pl, radio.rzeszow.pl,

Fot. autorstwa Keisyz, udostępnione na www.wikipedia.pl 28.04.2011 na licencji Creative Commons.

Tagi: wybitny wybitny , zmarły zmarły

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze