Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 17.12.2012, godz. 11:10Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy

Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy

W połowie maja 2013 roku w Operze Nova w Bydgoszczy odbędzie się Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca Bicie". To już piąta edycja festiwalu, upamiętniającego znanego i cenionego wokalistę, Andrzeja Zauchę.

Każdego roku, udział w Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca Bicie" biorą znani polscy artyści, między innymi: Piotr Polk, Magdalena Kumorek, czy Jacek Bończyk. W tym roku, organizatorzy postanowili zgromadzić na festiwalowej scenie duety doskonałych polskich wokalistów. Jak możemy przeczytać na festiwalowej stronie, organizatorzy zaproszą przyjaciół Andrzeja Zauchy, którzy "prezentują najwyższy poziom wokalny".

Każdy wokalista, który chciałby wziąć udział w festiwalu, musi przesłać zgłoszenie uczestnictwa (dostępne na stronie festiwalu Andrzeja Zauchy) do 10 stycznia 2013 roku.

Andrzej Zaucha był wybitnym muzykiem - wokalistą, saksofonistą, instrumentalistą. Zmarł 10 października 1991 roku w Krakowie. Został pochowany na Cmentarzu Batowickim w Krakowie.

Źródło: zauchafestiwal.pl, bydgoszcz.wyborcza.pl,

Fot. autorstwa Pit1233, udostępnione na www.wikipedia.pl 07.04.2009.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze