Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Wtorek 02.04.2013, godz. 14:308. rocznica śmierci Papieża, Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II

Dziś, 2 kwietnia 2013 roku mija osiem lat od śmierci Naszego Papieża, Jana Pawła II. Niemal w każdym polskim kościele odbędą się uroczyste msze święte, odprawiane w intencji Jana Pawła II oraz Jego kanonizacji.

O godzinie 17.30 w Bazylice w Wadowicach odbędzie się nabożeństwo, po której nastąpi wspólna modlitwa przed relikwiami Jana Pawła II. Po zakończeniu modlitwy odbędzie się procesja pod pomnik Papieża Polaka.

Natomiast w godzinach 19.00 - 21.00 w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się uroczystości w intencji kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Mieszkańcy Bydgoszczy również wspominają Papieża w 8. rocznicę Jego śmierci. Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży przy parafii św. Marka w Fordonie zapraszają na wspólne puszczanie wianków na Wiśle. 

O godzinie 21.00 w Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy odbędzie się wspólne dziękczynienie za bł. Jana Pawła II.

W Warszawie, a dokładnie na Placu Piłsudskiego zorganizowano uroczyste czuwanie. Uroczystości rozpoczną się już o godzinie 18.00 - projekcją filmów z udziałem ludzi, którzy znali Karola Wojtyłę. O godzinie 21.00 rozpocznie się uroczyste czuwanie, które poprowadzi ks. Bogdan Bartołd. Podczas czuwania, znane osoby, między innymi: prof. Bogdan Chazan, czy Paweł Królikowski opowiedzą o relacjach między duchem i ciałem. Zadbano także o oprawę muzyczną, za którą odpowiedzialny będzie Chór Centrum Myśli Jana Pawła II.
O godzinie 21.37 wszyscy, którzy przyjdą na Plac Piłsudskiego będą mogli ujrzeć relikwie Jana Pawła II, a także usłyszeć utwór "Cisza".

Źródło: wadowice24.pl, tvnwarszawa.tvn24.pl, bydgoszcz.gazeta.pl,

Fot. autorstwa Philippus2011 (Juppsche), udostępnione na www.wikipedia.pl 03.05.2011 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze