Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Piątek 31.10.2014, godz. 16:191 listopada - Dzień Wszystkich Świętych

1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych

Już jutro będziemy obchodzić szczególne święto - Dzień Wszystkich Świętych. W ten wyjątkowy dzień zadumy i refleksji, pamiętajmy o swoich Bliskich Zmarłych, pochowanych na polskich cmentarzach.

1 listopada staramy się odwiedzić groby wszystkich bliskich zmarłych. Niestety, często jest to jedyny dzień w roku, kiedy pamiętamy o tych, których nie ma już wśród nas. A o polskich cmentarzach i pochowanych na nich Zmarłych powinniśmy pamiętać przez cały rok.

Dlatego choć 1 listopada poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych. Odwiedźmy ich groby, a także pomódlmy się za ich dusze. Poświęćmy im chwilę zadumy, wspomnijmy ich historię. W tym dniu zapalmy znicze - symbole naszej pamięci, dowodu miłości, przyjaźni i wspomnień.

Pamiętajmy także o innych Zmarłych, którzy odeszli.

Nie bądźmy obojętni na opuszczone groby

Każdego roku, na terenie całej Polski organizowane są akcje sprzątania zapomnianych grobów, w które angażowali się, np. harcerze, czy uczniowie miejscowych szkół. Dlatego więc, w taką akcję włączmy się i my. Pomyślmy o tych Zmarłych, na których grobach nie płonie żadna lampka. Widząc taki opuszczony grób, zapalmy na nim znicz.

Dodajmy, że 1 listopada na wielu polskich cmentarzach, prowadzone będą kwesty, z których dochód przeznaczany jest na renowację cmentarzy, czy nagrobków. Warto przekazać choć symboliczną złotówkę.

Historia uroczystości Wszystkich Świętych

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze