Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Poniedziałek 16.07.2012, godz. 11:07Polana w kształcie serca dla zmarłej żony

800px-Drawing_of_a_heart_on_iced_wood_skalowane

Farmer, mieszkający w Wielkiej Brytanii, Winston Howes w bardzo oryginalny i piękny sposób uczcił pamięć swojej zmarłej żony. Mężczyzna zaprojektował las z polaną w kształcie serca, wskazującą na Wotton Hill - miejsce, gdzie stał dom rodzinny zmarłej żony. Niezwykłą polanę ujrzał, lecący balonem nad okolicą, biznesmen.

Żona Winstona Howes'a zmarła siedemnaście lat temu. Po śmierci kobiety, Howes przez tydzień sadził dęby na sześciu arach swojej posiadłości w Wickwar. Wdowiec zasadził kilka tysięcy dębów! Sam Howes mówi o polanie (onet.pl za dailymail.co.uk):

Kiedy wszystko było gotowe, usiedliśmy na polanie, patrząc na pobliskie wzgórze, na którym się wychowała. Czasami przychodzę tu i rozmyślam. To uroczy i trwały pomnik dla niej, który pozostanie tu na lata. W środku zasadziliśmy żonkile, które pięknie wyglądają na wiosnę.

Polana w kształcie serca jest niewidoczna od strony drogi i przez te wszystkie lata stanowiła rodzinną tajemnicę. Polanę odkrył przelatujący nad okolicą biznesmen. Mężczyzna przyznał, że był to najpiękniejszy widok, jaki kiedykolwiek ujrzał z nieba.

Źródło: www.onet.pl (za dailymail.co.uk),

Fot. autorstwa gcardinal, udostępnione na commons.wikimedia.org 11.01.2010 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

 • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

  Kod zabezpieczający

  Odśwież

 • wyślij

Komentarze

 • Avatar
  Halina
  23.07.2012r.

  Piękny i romantyczny gest. Ich miłości nie przerwała nawet śmierć.