Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Czwartek 14.03.2013, godz. 10:3233. rocznica śmierci Anny Jantar

33.rocznica śmierci Anny Jantar

14 marca 2013 roku mijają 33. lata od śmierci wybitnej polskiej piosenkarki, gwiazdy polskiej sceny muzycznej, Anny Jantar. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek zginęła w katastrofie lotniczej na Okęciu 14 marca 1980 roku - piosenkarka wracała do Polski z trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych.

Anna Jantar urodziła się 10 czerwca 1950 roku w Poznaniu.

Karierę artystyczną rozpoczęła w 1968 roku - jako Anna Szmeterling. Początkowo, współpracowała z zespołem Polne Kwiaty, z którym nagrała piosenkę "Po ten kwiat czerwony". Kiedy miała 19 lat, związała się z zespołem Waganci, w którym występował jej przyszły mąż - Jarosław Kukulski.

W 1972 roku wokalistka rozpoczęła karierę solową, występując na scenie jako Anna Jantar. W latach 70.Anna Jantarcieszyła się ogromną popularnością, zarówno wśród publiczności, jak i krytyków. Była czołową polską piosenkarką.

Anna Jantar ma na swoim koncie wiele nagród oraz wyróżnień, występowała na festiwalach w Polsce i zagranicą. Przeboje wykonywane przez Annę Jantar śpiewała cała Polska.

Anna Jantar zmarła 14 marca 190 roku. Została pochowana na Cmentarzu Wawrzyszewskim w Warszawie.

Przeczytaj biografię Anny Jantar

Źródło: muzyka.onet.pl, wikipedia.pl,

Fot. autorstwa Keisyz, udostępnione na www.wikipedia.pl 28.04.2011 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze