Polskie-Cmentarze.pl

Ewa Sałacka

  • Urodzony(-a): 03 Maj 1957 (w Warszawa)
  • Zmarł(-a): 23 Lipiec 2006 (w Arciechów)
  • Pochowany(-a): na Cmentarzu w Warszawa
Ewa Sałacka

Ewa Sałacka - polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Ewa Sałacka urodziła się 3 maja 1957 roku w Warszawie. Jej matką była znana reżyserka telewizyjna, Barbara Sałacka.

W 1981 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Dyplom obroniła cztery lata później. W 1984 roku, rolą Weroniki w "Toruniu" Stefana Żeromskiego (w reżyserii Bogdana Augustyniaka) zadebiutowała na scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Aktorka występowała na scenie w Volkstheater w Wiedniu, a następnie w teatrze w Radomiu.

Debiutem filmowym Ewy Sałackiej był udział w "Arii dla atlety" Filipa Bajona w 1979 roku. Później wystąpiła w takich produkcjach, jak: "Och, Karol" (1985), "Druga strona słońca" (1986), "Oszołomienie" (1988), "Ciemna strona Wenus" (1997), czy "Fuks" (1999).

W latach 90. artystka poza aktorstwem zajmowała się publicystyką filmową w radiu oraz telewizji. Współpracowała w firmie dystrybucyjnej Syrena Entertainment Group. Koniec lat 90. to głównie występy w polskich serialach. Widzowie mogli oglądać Ewę Sałacką, między innymi w : "Klasie na obcasach", "Lokatorach", "Pierwszej miłości", czy "Zostać miss".

Ewa Sałacka zmarła 23 lipca w Arciechowie. Została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: filmpolski.pl, wikipedia.pl,

Fot. Polska Agencja Fotograficzna Studio 69, udostępnione na commons.wikimedia.org 26.07.2006 na licencji Creative Commons.

Wirtualna świeczka

Dodaj Komentarz

  • wyślij

Komentarze