Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Poniedziałek 25.08.2014, godz. 11:28Skwer i pomnik Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu

Pomnik i skwer Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu

Inwestor, który w Toruniu chce wybudować biurowiec, miał pomysł, aby obok postawić pomnik wybitnego polskiego muzyka, Grzegorza Ciechowskiego. Inicjatywa spotkała się jednak z negatywną opinią rodziny polskiego wokalisty.

Pomysł powstania pomnika uzyskał pozytywną opinię radnych z komisji kultury, a także architekta Torunia. Projekt otrzymał nawet roboczą nazwę - "GC Skwer". Należy podkreślić, że oprócz pomnika, zaplanowano powstanie skweru, stworzonego z kostki, ułożonej w biało-czarne pasy Republiki.

Jednak rodzina Grzegorza Ciechowskiego ma pewne zastrzeżenia. Według najbliższych, inwestor chce postawić pomnik nie dla upamiętnienia artysty, a dla celów komercyjnych. W związku z tym, domaga się od niego wynagrodzenia za zgodę na budowę pomnika.

Grzegorz Ciechowski był wybitnym polskim muzykiem. Bardzo często określany był i jest jako „człowiek – orkiestra”, legenda polskiej muzyki. Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej - autor, kompozytor i producent, muzyk, wokalista, instrumentalista.

Grzegorz Ciechowski zmarł 22 grudnia 2001 roku w warszawskim szpitalu. Został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. 

Źródło: mmtorun.pl,

Fot. autorstwa Andrzeja Świetlika, zamieszczone na stronie www.ciechowski.art.pl

Tagi: wybitny wybitny , zmarły zmarły

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze