Polskie-Cmentarze.pl

Z branży

Niedziela 29.11.2009, godz. 00:00Znicze - najnowsze wzory

Article img

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że najnowsze trendy dotyczą również zniczy. Okazuje się więc, że moda dominuje we wszystkich dziedzinach. Modne mogą być nie tylko ubrania, buty, czy meble, ale również znicze. Co rok pojawiają się nowości we wzornictwie i kolorach. W zależności od pory roku, czy święta zmieniają się zdobienia zniczy ich kształty i wielkość.

Znicze kupujemy przez cały rok. Najczęściej jednak wtedy, gdy wybieramy się na cmentarz, by odwiedzić na grobach naszych najbliższych. Najwięcej jednak, kupujemy ich na Święto Zmarłych. Dlatego producenci zaczynają przygotowania dużo wcześniej , by zmierzyć się z naszymi potrzebami, zarówno w kwestii ilości, jak i wzornictwa zniczy. Niektórzy sprzedający ruszają z promocjami jeszcze na długo przed Świętem Zmarłych. Za zakupione towary zbiera się punkty, a następnie można je zamienić na nagrody, dostępne w firmowych katalogach.

Mamy nadzieję zaskoczyć Państwa informacją o tym, jak producenci zniczy dopasowują się do naszych potrzeb i oczekiwań. Znicze możemy kupić w różnych kolorach - od tzw. mrożonego szkła, poprzez zielone, różowe, czy czerwone, aż do granatowych i czarnych. Zdobienia na zniczach dobiera się np. do pory roku, dzieki czemu na Wielkanoc i Boże Narodzenie możemy kupić w specjalnie przygotowanych wzorach. Na zniczach znajdziemy wówczas choinkę, wielkanocnego kurczaka, a nawet Świętego Mikołaja. Oczywiście zawsze na czasie i dostępne są zwykłe, klasyczne znicze, które z naszego rynku nie znikają od kilkunastu lat i wciąż są popularne. Znicze wykonywane są z rozmaitych materiałów: szkła, plastiku, gipsu, w różnych rozmiarach, i z różnym wypełnieniem: parafina, żel, wkłady. Obecne na rynku są nawet znicze na baterie.

Wyprodukowany dziś znicz może palić się nawet 160 h. To wszystko dzięki parafinie, dobieranej odpowiednio do pory roku. To ona zapewnia optymalne warunki spalania. Specjalnie do znicza dopasowuje się także knot. W zależności od rodzaju klosza, parafiny i sezonu pogodowego wybiera się gatunek knota. Jak zapewniają producenci knot za duży powoduje przepalenie klosza, a zbyt mały daje prawie niewidoczny płomień, znicz szybko gaśnie i pozostaje duża ilość nie spalonej parafiny.

W tym roku najbardziej popularne są znicze bezbarwne, przeźroczyste, zdobione najróżniejszymi ornamentami w kolorze przydymionego srebra, złota i miedzi. Przewodnimi wzorami są anioły, motywy roślinne (liście, kwiaty, winogrona), jak również symbole religijne. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnych zniczy w różnych kolorach, prostych, bez zdobień. Jak zapewniają producenci, znicze są najwyższej jakości i jednocześnie niedrogie.

Redakcja portalu POLSKIE-CMENTARZE

Powrót