Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 18.07.2013, godz. 10:21"Być może gdzie indziej ..." Anna German - wspomnienie

"Być może gdzie indziej ..." Anna German - wspomnienie

28 lipca 2013 roku o godzinie 19.00 w Amfiteatrze w Opolu odbędzie się koncert "Być może gdzie indziej ...", będący wspomnieniem wybitnej polskiej wokalistki, Anny German.

Podczas koncertu, opisywanego jako "wyjątkowy i nasycony wielką dawką emocji" wystąpi Królewska Orkiestra Symfoniczna, a także jej znakomici soliści. Ponadto, na deskach opolskiego Amfiteatru wystąpi zespól Soul City.

Koncert "Być może gdzie indziej ..." przepełniony będzie piosenkami polskiej artystki, Anny German. Co ważne, piosenki polskiej wokalistki rozbrzmiewać będą w niezwykłej oprawie światła i dźwięku.

Goście koncertu będą mogli usłyszeć piosenki w wykonaniu polskim, ale także rosyjskim i włoskim. Gościem specjalnym tego niezwykłego wydarzenia będzie Vladislava Vdovychenko, solistka Opery w Odessie.

Anna German była wybitną polską piosenkarką, kompozytorką, aktorką, a z wykształcenia - geologiem. Mówiono o niej, że jest piosenkarką o aksamitnym, słowiczym głosie. Anna German koncertowała niemal na całym świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Niemczech, Rosji, czy we Włoszech.

Anna German zmarła 26 sierpnia 1982 roku w Warszawie. Została pochowana na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie.

Biografia Anny German

Źródło: annagerman.blog.onet.pl, kulturalne.opole.pl,

Powrót

Dodaj Komentarz

 • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

  Kod zabezpieczający

  Odśwież

 • wyślij

Komentarze

 • Avatar
  Aleksander
  22.07.2013r.

  Anna GERMAN pierwsza Dama Polskiej piosenki , przepiękny głos!!!