Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Wtorek 04.10.2011, godz. 10:56Po śmierci zmień się w ...nabój

Po śmierci zmień się w nabój

Firma Holy Smoke z Alabamy w swojej ofercie proponuje nietypową usługę. Mianowicie, jeśli ktoś po swojej śmierci wyraża wolę, aby zamienić się w pocisk, to nic prostszego! Amerykańska firma spełni to życzenie.

Propozycja jest skierowana przede wszystkim do zapalonych myśliwych, a tych podobno w USA nie brakuje. Po śmierci danej osoby, firma przygotuje specjalne naboje, częściowo wypełnione prochami zmarłego. To jednak nie koniec atrakcji! Taki pocisk – urnę można wystrzelić, np. z ukochanej broni nieboszczyka.

Jeżeli chodzi o koszty tego nietypowego pochówku, to wszystko uzależnione jest od typu broni, z której zmarły chciałby zostać wystrzelony. Odpowiednio do pistoletu, strzelby, czy karabinu, firma produkuje odpowiednie naboje, w konkretnym kalibrze. Za 850 dolarów rodzina zmarłego otrzyma 250 pocisków do pistoletu lub strzelby albo 100 pocisków do karabinu. Jeśli bliscy zażyczą sobie dodatkowo drewniane pudełko na amunicję, muszą doliczyć jeszcze 100 dolarów. Dodajmy, że do wytworzenia takiej ilości nabojów potrzeba około pół kilograma prochów, które są mieszane z ładunkiem miotającym.

Przedstawiciele firmy Holly Smoke podkreślają, że zarówno pociski, jak i dekoracyjne pudełka na amunicję, są wykonywane ręcznie, z najwyższej jakości materiałów.

Źródło: www.tvn24.pl, www.gadzetech.pl,

Fot. autorstwa Dereka280, udostępnione na www.commons.wikimedia.org 04.01.2010.

Powrót