Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Czwartek 12.06.2014, godz. 10:37Cmentarz de la Recoleta

Cmentarz de la Recoleta

Cmentarz de la Recoleta położony jest w ekskluzywnej dzielnicy Buenos Aires. To tutaj pochowano najważniejszych i najbardziej wpływowych mieszkańców Argentyny - naukowców, artystów, a nawet prezydentów. 

Cmentarz został zaprojektowany przez francuskiego inżyniera Prospero Catelina. Jednak w 1981 roku projekt nekropolii został zmodyfikowany przez włoskiego architekta Juana Antonia Buschiazzo.

Wejście na teren cmentarza de la Recoleta stanowi neoklasycystyczna brama z wysokimi greckimi kolumnami. Wielu turystów dodaje, że nieodłącznym "elementem" bramy wejściowej są gromady kotów, które dokarmiane są przez okolicznych mieszkańców.

Na terenie nekropolii znajduje się wiele misternych, marmurowych mauzoleów z wieloma statuami. Większość grobowców zachowało się w bardzo dobrym stanie. Niestety, na cmentarzu znajdziemy również zniszczone mauzolea, które pełnią funkcję podręcznych magazynów do przechowywania środków czystości i narzędzi ogrodniczych.

Najsłynniejszą osobą pochowaną na cmentarzu de la Recoleta jest Evita Peron.

Źródło: archirama.murator.pl, wikipedia.pl,

Fot. udostępnione przez Martini, na wikipedia.pl 12.11.2005 na licencji Creative Commons.

Fot. 2 udost.przez Marianocecowski na wikipedia.pl 09.02.2004 na licencji Creative Commons.

Fot. 3 udost. przez Dziczka na wikipedia.pl 10.07.1997 na licencji Creative Commons.

Powrót

Galeria

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze