Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Czwartek 05.09.2013, godz. 15:15Cmentarz Oku - no In w Japonii

Cmentarz Oku-no In w Japonii

Cmentarz Oku - no In w Japonii stanowi jedno z najświętszych miejsc japońskich buddystów. Największy cmentarz w Japonii położony jest w grupie gór Koya-san, a otacza go mauzoleum założyciela buddyjskiej sekty Shingon, Kobo-daishi. Legenda głosi, że ojciec japońskiej sekty nie umarł, a od 835 roku oddaje się wiecznej medytacji.

Na terenie cmentarza Oku - no In znajduje się kilkaset tysięcy nagrobków. Zwiedzający znajdą tu zarówno stare, jak i nowe nagrobki, grobowce bogato zdobione, a także skromne groby.

Na terenie nekropolii rosną drzewa cedrowe, między którymi wybudowano drogę, prowadzącą do najważniejszego miejsca japońskiego cmentarza - mauzoleum Kobo-daishi. Aby wejść na teren nekropolii należy przejść przez most Ichi - no - hashi. Należy jednak pamiętać o tym, aby przed wejściem na most, ukłonić się, co symbolizuje oddanie czci Kobo-daishi. Według japońskiej tradycji, to właśnie na moście Ichi-no-hashi zwiedzających spotyka założyciel sekty Shingon i towarzyszy im w drodze do mauzoleum.

Kolejnym mostem przez który trzeba przejść jest most Naka-no-hashi. Podobno, każdy kto przez niego przejdzie, wkracza do kolejnego świata. To jednak nie ostatni most, który występuje na cmentarzu Oku - no In w Japonii. Ostatni most, o nazwie Gobyo - no - hashi, oddziela najświętszą część cmentarza od reszty. Ważne jest, że na tę najświętszą część nie wolno wnosić jedzenia ani napojów. Ponadto, obowiązuje u zakaz robienia fotografii.

Prawdziwą ciekawostką cmentarza jest kamień Miroku - ishi, który waży ludzkie grzechy. Każdy, kto spróbuje podnieść kamień jedną ręką może "zważyć" swoje grzechy. Podobno, im lżejszy kamień, tym człowiek popełnił mniej grzechów.

Jednak najważniejszym miejscem cmentarza Oku - no In w Japonii jest mauzoleum Kobo - daishi.

Źródło: K. Burniewicz polskaizbapogrzebowa.pl.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze