Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Wtorek 29.10.2013, godz. 10:48In Memoriam Szyrocki & Marczyk

In Memoriam Szyrocki & Marczyk

Koło Naukowe Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie zorganizowało cykl wydarzeń, poświęcony wybitnym dyrygentom - prof. Janowi Szyrockiemu i prof. Stefanowi Marczykowi. "In Memoriam Szyrocki & Marczyk" zostało zorganizowane z okazji 10. rocznicy śmierci profesora Szyrockiego oraz 20. rocznicy śmierci profesora Marczyka.

W programie zaplanowano wiele wydarzeń, poświęconych sylwetkom i twórczości szczecińskich dyrygentów.

Podczas "In Memoriam Szyrocki & Marczyk" odbyło się sympozjum naukowe, na którym przybliżono sylwetki wybitnych dyrygentów, a także koncert, w programie którego pojawił się Requiem d-moll KV 626 Mozarta.

Profesor Jan Szyrocki był założycielem Chóru Akademickiego Politechniki Szczecińskiej. Był wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także dyrektorem Chóru Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Zmarł 9 kwietnia 2003 roku. Został pochowany na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Profesor Stefan Marczyk był dyrektorem i kierownikiem artystycznym Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Był wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu. Zmarł 15 września 1993 roku. Został pochowany na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Źródło: akademiasztuki.eu,

Fot. udostępnione przez użytkownika Andriusza, encyklopedia.szczecin.pl 26.12.2012 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze