Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Piątek 08.02.2013, godz. 16:06"Filmidła. Gawędy o filmach", czyli recenzje Agnieszki Osieckiej

Agnieszka Osiecka

7 marca 2013 roku na półkach polskich księgarń pojawi się książka "Filmidła. Gawędy o filmach". Lektura skupia recenzje filmowe, napisane przez Agnieszkę Osiecką.

Książka "Filmidła. Gawędy o filmach" stanowi zbiór recenzji filmowych, autorstwa Agnieszki Osieckiej. Recenzje, zawarte w książce pochodzą z lat 1956 - 1960, czyli z czasów, kiedy poetka była "najbliżej kina w całym swoim życiu". To wtedy, jako studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi, przyjaźniła się z reżyserami oraz aktorami.

Recenzje filmowe autorstwa Agnieszki Osieckiej opatrzone są ponad 50. plakatami.

Agnieszka Osiecka była wybitną polską poetką, autorką ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, pisarką, autorką oraz reżyserem spektakli teatralnych i telewizyjnych, a także dziennikarką. Do dziś jej piosenki śpiewane są przez wszystkie pokolenia Polaków. Z pewnością wszyscy znają "A ja wolę moją mamę", "Damą być", "Małgośka", "Mój pierwszy bal", "Nie spoczniemy", "Niech żyje bal", "Sing sing", "Szaloną być", czy "Zielono mi".

Agnieszka Osiecka zmarła 7 marca 1997 roku. Została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: okularnicy.org.pl,

Fot. aut. Zbigniew Kresowaty, udostępnione na commons.wikimedia.org 05.03.2012.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze