Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Piątek 25.11.2011, godz. 10:43Zmarła słynna instruktorka jazdy

Article img

Małgorzata Mandryk – znana w całej Polsce instruktorka jazdy, założycielka Babskiej Szkoły Jazdy w Gliwicach nie żyje. Zmarła w poniedziałek, 21 listopada 2011 roku. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 26 listopada.

Małgorzata Mandryk była doskonałym instruktorem jazdy. W 1996 roku w Gliwicach założyła – jako pierwsza w Polsce – Babską Szkołę Jazdy. Ponadto, jej podopiecznymi mogli być niepełnosprawni kierowcy z dysfunkcją kończyn, ponieważ jej szkoła prowadziła specjalnie dostosowane do tych osób kursy. Cała Polska mogła podziwiać jej umiejętności nauczycielskie w programie "Nauka jazdy". Widzowie, a także jej uczniowie pokochali ją za jej życzliwość, opanowanie i wieczny uśmiech na twarzy. I oczywiście za znakomity kunszt jazdy. Jej pewność prowadzenia samochodu oraz technikę jazdy podziwiał sam Krzysztof Hołowczyc.

Dryg do prowadzenia samochodu miała "od zawsze", a prawo jazdy zrobiła kiedy miała 16 lat. W wieku 18 lat wraz ze swoim ojcem wzięła udział w biciu rekordu na 25 tysięcy km w rajdzie pod Wrocławiem. Wtedy też Sobiesław Zasada powiedział jej, że mogłaby zostać kierowcą rajdowym. Rajdowcem nie została, ale swoje życie związała z samochodami.

Jej pasją, oprócz motoryzacji, była psychologia. Małgorzata Mandryk postanowiła połączyć te zainteresowania, zapisując się na kurs nauczyciela nauki jazdy. Była jedyną kobietą w grupie, ale nie przejmowała się tym. Po ukończeniu kursu szukała pracy w państwowym ośrodku szkolącym kierowców. Po tym, jak w jednym z nich została zapytana o zgodę męża, postanowiła założyć własną szkołę jazdy – Babską Szkołę Prawa Jazdy.

Przez trzy lata występowała w programie "Nauka Jazdy". Realizatorzy produkcji nazywali ją "baba z jajami". Początkowo bała się podjąć takiego wyzwania, jednak z czasem pokochała pracę przed kamerą. I z wzajemnością.

Małgorzata Mandryk zmarła 21 listopada 2011 roku. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 26 listopada 2011 roku o godzinie 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach.

Źródło: www.katowice.gazeta.pl, www.kobieta.gazeta.pl (poradnikdomowy.pl),

Fot.autorstwa Mariana Siglera, udostępnione na www.wikipedia.pl.22.12.2006 na licencji GNU LWD.

Powrót