Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 26.08.2013, godz. 13:40XII In Memoriam Festiwal. im. Grzegorza Ciechowskiwgo

Grzegorz Ciechowski

W dniach 23 - 25 sierpnia 2013 roku w Tczewie odbył się XII IN Memoriam Festiwal im. Grzegorza Ciechowskiego. Tradycyjnie, Festiwal, poświęcony pamięci wybitnego artysty, został podzielony na dwie części: VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego oraz występy zaproszonych artystów.

Tegorocznymi finalistami Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego są między innymi: Czarne Kwiaty, Jakim Cudem, Maja Babyszka, Mindfiels, Szepty i Krzyki, czy The Pleasure is Mine.

Prawdziwą niespodzianką był występ zespołu Myslovitz. Wszyscy artyści, swoim występem oddadzą hołd wybitnemu muzykowi, zmarłemu w 2001 roku.

Tak jak w ubiegłym roku, w ramach Festiwalu In Memoriam w Tczewie odbyły się Śpiewające Głowy - konkurs karaoke z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego, skierowany do każdego, kto lubi śpiewać.

Koncert poświęcony pamięci muzyka odbywa się od 2002 roku. Przez pierwsze dwa lata Festiwal organizowano w rocznicę śmierci artysty. Później, Memoriał planowano na sierpień, a dokładnie jego drugą połowę, ponieważ Grzegorz Ciechowski urodził się 29 dnia tego miesiąca. Impreza od samego początku odbywa się w Tczewie, w związku z tym, że muzyk przyszedł na świat właśnie w tym mieście i spędził w nim połowę swego życia. Inicjatorem oraz organizatorem całego wydarzenia był od samego początku Józef Golicki.

Warto podkreślić, że od 2009 roku amfiteatr w Tczewie, w którym odbędzie się Festiwal, nosi imię Grzegorza Ciechowskiego.

Grzegorz Ciechowski urodził się 29 sierpnia 1957 roku w Tczewie. Bardzo często określany był i jest jako „człowiek – orkiestra”, legenda polskiej muzyki. Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej - autor, kompozytor i producent, muzyk, wokalista, instrumentalista. Zmarł nagle, 22 grudnia 2001 roku.

4 stycznia 2002 roku urnę z prochami Grzegorza Ciechowskiego złożono na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie

Źródło: festiwalciechowskiego.tcz.pl,

Fot. autorstwa Andrzeja Świetlika, zamieszczone na stronie www.ciechowski.art.pl

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze