Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 07.03.2012, godz. 11:37Włodzimierz Smolarek nie żyje

Włodzimierz_Smolarek_by_Sławek_skalowane

Jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy, były reprezentant Polski w piłce nożnej, Włodzimierz Smolarek nie żyje. Zmarł dziś w nocy. Miał 54 lata.

Włodzimierz Smolarek był znakomitym piłkarzem, reprezentantem Polski w piłce nożnej oraz dwukrotnym mistrzem Polski.

Włodzimierz Smolarek urodził się 16 lipca 1957 roku w Aleksandrowie Łódzkim. Pasję i zamiłowanie do piłki nożnej zaszczepił w nim jego ojciec, który również był piłkarzem. Swoją karierę sportową zaczynał w klubie Włókniarz Aleksandrów Łódzki.

Największe sukcesy odnosił, grając w klubie Widzew Łódź. W barwach łódzkiego klubu rozegrał 181 meczów, strzelając 61 bramek.

W reprezentacji Polski rozegrał 60 spotkań i strzelił 13 goli. Na boisku występował na pozycji napastnika.

Ponadto, Włodzimierz Smolarek grał w takich klubach, jak: Legia Warszawa, Eintrachie Frankfurt, FC Utrecht, Feyenoord Rotterdam.

Włodzimierz Smolarek jest legendą polskiej piłki nożnej. Powszechnie uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii Widzewa, jak również całej polskiej piłki nożnej. Ceniony i szanowany przez wszystkie pokolenia kibiców za światową klasę, ale również za niezwykłą waleczność, bojowość i ambicję.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej, przeprowadził się do Holandii, gdzie pracował jako trener drużyn juniorskich w Feyenoordzie.

Włodzimierz Smolarek zmarł 7 marca 2012 roku.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 10 marca 2012 roku o godzinie 12.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim. Około godziny 14.00 ulicami Wojska Polskiego oraz Krótką przejdzie kondukt żałobny - aż do bram cmentarza parafialnego w Aleksandrowie Łódzkim, na którym zostanie pochowany Włodzimierz Smolarek.

Źródło: www.tvn24.pl, www.wikipedia.pl,

Fot. autorstwa Sławka, udostępnione na www.wikipedia.pl 12.12.2008 na licencji Creative Commons.

Powrót