Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 13.06.2013, godz. 12:02Pierwsza biografia Bogusława Meca już w księgarniach!

Pierwsza biografia Bogusława Meca

Na księgarskich półkach pojawiła się pierwsza biografia wybitnego polskiego muzyka, Bogusława Meca. Autorem biografii "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" jest Maciej Wasilewski.

Lektura stanowi opowieść o człowieku, "który od najmłodszych lat musiał walczyć o akceptację". Podobno, znajomi artysty twierdzą, że życie Bogusława Meca było ciekawsze od jego twórczości.

Bogusław Mec - wybitny piosenkarz, kompozytor i plastyk. Nazywany klasykiem polskiej muzyki rozrywkowej, a także określany mianem "mistrza ballady". Artysta nagrał takie piosenki, jak: "Jej portret", "Nie biegnij tak", "Zgubiłem się", " Speedy Gonzales", czy "Na pozór".

Zadebiutował w 1970 roku na Łódzkiej Giełdzie Piosenki,gdzie piosenką "Obłąkany kataryniarz" wywalczył nagrodę główną, nagrodę publiczności, a także wyróżnienie specjalne od jury. Rok później wystąpił na festiwalu w Opolu, śpiewając utwór "To nie był sen" na koncercie Debiuty i zdobywając pierwsze miejsce. Nagrodą był paszport, a także wyjazd do Hiszpanii.

Bogusław Mec występował na scenie z takimi wybitnymi artystami, jak: Czesław Niemen, Anna Jantar, czy Irena Jarocka. Z Ewą Dębicką nagrał piosenkę "Mały biały pies", która okazała się hitem.

Bogusław Mec zmarł 11 marca 2012 roku w Zgierzu. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym "Doły" w Łodzi.

Źródło: kulturalnysklep.pl. 

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze