Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Wtorek 20.11.2012, godz. 09:57Nieznane i zapomniane cmentarze Szczecina

Nieznane i zapomniane cmentarze w Szczecinie

W środę, 21 listopada 2012 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Szczecina odbędzie się wykład "Nieznane i zapomniane cmentarze Szczecina". Wykład poprowadzi dziennikarz i historyk, Michał Rembas.

Wykład na temat zapomnianych cmentarzy w Szczecinie odbędzie się w ramach cyklu "Środy z historią Szczecina".

W Szczecinie istniało kilkadziesiąt cmentarzy. Niestety, po zakończeniu II wojny światowej, wiele z tych nekropolii zostało rozkradzionych i zniszczonych. Wielu mieszkańców Szczecina nawet nie wie o istnieniu tych cmentarzy. Zarośnięte, opuszczone, ale jednak stanowiące cenną pamiątkę historii. Na wielu cmentarzach zachowały się relikty architektury cmentarnej, między innymi nagrobki i pomniki.

I właśnie o tych zapomnianych cmentarzach w Szczecinie opowie dziennikarz i historyk, Michał Rembas. Michał Rembas jest autorem albumu "Nekropolie", a także wielu artykułów na temat polskich cmentarzy.

Wykład "Nieznane i zapomniane cmentarze Szczecina" - 21 listopada 2012 roku, godzina 17.00, Muzeum Historii Szczecina, ul. Księcia Mściwoja II 8 w Szczecinie.

Wstęp wolny.

Źródło: muzeum.szczecin.pl,

Fot. autorstwa Mateusza Opasińskiego, udostępnione na commons.wikimedia.org 30.04.2012 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze