Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 26.06.2013, godz. 10:54Lipcowe koncerty "Osiecka na Bemowie" w Warszawie

Lipcowe koncerty "Osiecka na Bemowie" w Warszawie

Już 4 lipca 2013 roku w Warszawie rozpocznie się cykl letnich koncertów "Osiecka na Bemowie", organizowanych w ramach Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej". Podczas trzech lipcowych czwartków, w Amfiteatrze na Bemowie będzie można posłuchać niezapomnianych piosenek Agnieszki Osieckiej.

Podczas pierwszego koncertu "Osiecka na Bemowie", który odbędzie się 4 lipca 2013 roku o godzinie 19.00 w Amfiteatrze w Parku Górczewska, wystąpi Stanisław Soyka z zespołem. Koncert poprowadzi córka wybitnej Poetki, Agata Passent.

Na kolejnych koncertach wystąpią: Marcin Januszkiewicz (11 lipca) oraz Monika Dryl (18 lipca).

Każdy z trzech koncertów rozpocznie się występem Chóru Bemcanto, który wykona piosenkę Agnieszki Osieckiej.

Agnieszka Osiecka była wybitną polską poetką, autorką ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, pisarką, autorką oraz reżyserem spektakli teatralnych i telewizyjnych, a także dziennikarką. Do dziś jej piosenki śpiewane są przez wszystkie pokolenia Polaków. Z pewnością wszyscy znają "A ja wolę moją mamę", "Damą być", "Małgośka", "Mój pierwszy bal", "Nie spoczniemy", "Niech żyje bal", "Sing sing", "Szaloną być", czy "Zielono mi".

Agnieszka Osiecka zmarła 7 marca 1997 roku. Została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: okularnicy.org.pl, bemowo.waw.pl,

Fot. aut. Zbigniew Kresowaty, udostępnione na commons.wikimedia.org 05.03.2012.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze