Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Czwartek 15.03.2012, godz. 13:04The Neptune Memorial Reef

The Neptun Memorial Reef

Amerykanie prześcigają się w nowinkach funeralnych, a przede wszystkim w organizacji coraz to ciekawszych ceremonii pogrzebowych. Im bardziej oryginalnie, odmiennie i nietypowo, tym lepiej. Jeżeli ktoś ma życzenie, aby po śmierci zamienić się nabój albo stanowić element rafy koralowej, nie będzie miał z tym najmniejszego problemu. Można również zażyczyć sobie pochówek w głębinach oceanu - na podwodnym cmentarzu Neptuna.

The Neptune Memorial Reef, znany także jako Memorial Reef Atlantis znajduje się w Miami na Florydzie i w całości stanowi wytwór człowieka. Jest to największa sztuczna rafa na świecie, której powierzchnia wynosi 16 hektarów. Według szacunków firmy, która stworzyła podwodny cmentarz Neptuna, oceaniczna nekropolia może stanowić miejsce pochówku dla 125 tysięcy zmarłych.

Podwodny cmentarz Neptuna został stworzony na kształt "Zaginionego Miasta", w którym zaprojektowano posągi, kolumny, bramy, a także drogi. Wszystkie elementy architektury zawierają szczątki ludzkie. Zwłoki, które poddawane są kremacji, miesza się z innymi składnikami, a następnie tworzy konkretną rzeźbę. Na terenie podwodnego cmentarza Neptuna znajdziemy specjalne trasy dla rodzin, które w głębinach oceanu zechcą odwiedzić swoich bliskich.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że projekt The Neptune Memorial Reef jest całkowicie przyjazny dla środowiska morskiego i spełnia wszelkie wymogi, przedstawione przez organizacje ochrony przyrody.

Podobno, podwodna nekropolia cieszy się ogromną popularnością, którą odwiedzają turyści z całego świata.

Zobacz - Po śmierci zmień się w nabój

Źródło: www.neptunesociety.com, en.wikipedia.org,

Fot. autorstwa Elkman, udostępnione na en.wikipedia.org 03.03.2010 na licencji Creative Commons.

Powrót