Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Wtorek 30.10.2012, godz. 10:09Marsz Świętych alternatywą dla Halloween?

Marsz Świętych w Opolu

31 października 2012 roku w Opolu odbędzie się Marsz Świętych, czyli HolyWins. Marsz ku czci wszystkich świętych, zorganizowała parafia Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha wraz z parafią katedralną.

Pomysłodawcami Marszu Świętych są działacze z międzynarodowej wspólnoty katolickiej Emmanuel. Głównym celem tego przedsięwzięcia było stworzenie interesującej alternatywy do świętowania uroczystości Wszystkich Świętych, czyli do traktowania Święta Zmarłych jako uroczystości smutnej, jak i do obchodzenia Halloween. Organizatorzy od początku podkreślali, że "święci to zwyczajni ludzie. I teraz radują się w raju".

Marsze Świętych są organizowane w różnych miastach Polski. Dzieci i dorośli przebierają się za świętych, śpiewają wesołe piosenki. Jest radośnie.

Organizatorzy Marszu Świętych w Opolu zachęcają mieszkańców miasta, aby na procesję przebrali się za swojego ulubionego świętego, zakładając charakterystyczne dla tego świętego elementy stroju lub symbole.

Podczas Marszu Świętych w Opolu zostaną przedstawione relikwie z opolskich kościołów. Uczestnicy Marszu Świętych będą mogli zobaczyć, np. relikwie św. Wojciecha, bł. Jana Pawła II, czy bł. Matki Teresy.

Marsz Świętych w Opolu rozpocznie się 31 października o godzinie 16.00, mszą świętą w kościele Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha "Na Górce". Na godzinę 17.15 zaplanowano rozpoczęcie Marszu Świętych ulicami Opola. Marsz zakończy się nabożeństwem uwielbienia w katedrze opolskiej (godzina 19.15).

Źródło: www.opole.gazeta.pl,

Fot. udostępnione przez Kaww na commons.wikimedia.org 20.07.2006

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze