Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Wtorek 17.07.2012, godz. 12:14Problem sprzedających przy cmentarzu w Gorzowie Wlkp.

Panorama_Gorzowa_Wlkp_widziana_z_południowego_brzegu_Warty_skalowane

W Gorzowie Wielkopolskim toczy się spór o targowisko, znajdujące się przy cmentarzu komunalnym, na ulicy Żwirowej. Umowa, którą handlowcy podpisali z Gorzowskim Rynkiem Hurtowym wygasła ostatniego dnia czerwca 2012 roku. Mimo że kupcy mieli opuścić teren targowiska do 10 lipca, nadal pozostają na swoim miejscu pracy i handlują - nielegalnie.

Handlowcy zapowiadają, że nie zamierzają zrezygnować z handlu przy cmentarzu w Gorzowie Wlkp. A co ważniejsze, zapowiadają złożenie zbiorowego pozwu do sądu. 16 lipca GRH wydał w ręce miasta teren, na którym znajduje się targowisko przy cmentarzu. Zgodnie z decyzją prezydenta Gorzowa Wlkp., stoiska handlowe, znajdujące się przy cmentarzu komunalnym muszą być zlikwidowane. Jednym z powodów są względy estetyczne.

Kupcy mają żal do przedstawicieli Gorzowskiego Rynku Hurtowego, że o planach likwidacji targowiska nikt nie poinformował ich wcześniej, a dopiero w połowie czerwca. Dla wielu handlowców, stoisko przy cmentarzu jest jedynym źródłem dochodu.

Źródło: P. Tylman, www.gorzow.gazeta.pl,

Fot. autorstwa Mogo 1987, udostępnione na ww.wikipedia.pl 29.04.2009.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze