Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Wtorek 08.12.2009, godz. 00:00Funeral Preplanning

Article img

Funeral Preplanning jest usługą polegająca na wcześniejszym, szczegółowym zaplanowaniu ceremonii pogrzebowej. Wszelkie ustalenia w ramach funeral pre-planningu, mogą dotyczyć pogrzebu zarówno samego klienta, jak i jego najbliższych. Jest to idea i trend zaczerpnięty z amerykańskich tradycji pogrzebowych. Dzisiaj coraz więcej osób chce zaplanować swój pogrzeb i choć brzmi to dość irracjonalnie, to faktycznie tak jest. Potrzeba zaplanowania pogrzebu za życia wynika przede wszystkim z tego, że żyjemy szybko, samotnie lub poza granicami kraju i niestety nie ma takiej osoby, która mogłaby się tym zająć. Preplanning daje pewnego rodzaju komfort psychiczny. Wiemy, że wszytko będzie tak, jak sobie tego życzymy, a poza tym nie obciążamy rodziny i najbliższych decyzjami w tych jakże trudnych chwilach.

Dlaczego Preplaning?

Istnieje wiele powodów dla których osoba może za życia zastanawiać się nad przygotowaniem własnego pogrzebu. Pomimo tego, iż proces ten nie należy do łatwych większość dorosłych ludzi postrzega Preplanning jako wspaniałe emocjonalne i finansowe zabezpieczenie dla siebie i swoich rodzin. Większość z nas przez całe życie dokonuje wyborów: szkoła, praca, rodzina, dzieci, kariera. Przywiązujemy uwagę do naszego wyglądu, stroju, wizerunku, społecznej pozycji. Po śmierci nie mamy już szans na dokonanie jakiegokolwiek wyboru, a kwestia dobrych wyborów naszych bliskich wciąż pozostaje niejasna. Preplanning rozwiązuje ten problem. Poprzez preplanning odnajdujemy swoisty komfort, zapewniający nas o właściwym charakterze naszego pogrzebu lub pogrzebu naszych ukochanych, a także wewnętrzny spokój, zamiast nerwowych decyzji podejmowanych w tym ciężkim czasie.

 Jak zaplanować swój pogrzeb?

Na rynku jest już sporo Zakładów Pogrzebowych, które mają w swej ofercie Preplanning. Jeśli zechcą Państwo już teraz zaplanować swój pogrzeb - wybrać trumnę, strój, oprawę muzyczną, formę obrzędu, czy kwiaty, najlepiej udać się do najbliższego Zakładu Pogrzebowego w swoim mieście. Tam dostaniecie Państwo odpowiedź na wszystkie, nurtujące Państwa pytania w tym temacie.  Zwykle usługa ta jest bezpłatna, a jej następstwem jest podpisany kontrakt na wykonanie pogrzebu, zgodnie z życzeniem klienta. Umowa powstaje w dwóch egzemplarzach. Jeden pozostaje w Zakładzie Pogrzebowym, a drugi trafia do rąk klienta.

Na co trzeba zwrócić uwagę w Funeral Preplanning?

Konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi usługami pogrzebowymi, jakie są dostępne w danym Zakładzie Pogrzebowym.  Ważne jest to, iż Preplanning nie wymaga żadnych przedpłat.

Źródło:

www.wikipedia.pl

http://www.funeralis.pl/

Tagi: pogrzeb pogrzeb , zmarły zmarły

Powrót