Polskie-Cmentarze.pl

Z branży

Poniedziałek 27.08.2012, godz. 13:36Zmiana PRAWA POGRZEBOWEGO?

newsletter

Z treści pisma (w załączeniu) adresowanego do pana Piotra Godlewskiego właściciela firmy pogrzebowej SOS Agencja Funeralnaa podpisanego przez Andrzeja Kosińskiego zastępcę dyrektora Departamentu Higieny Środowiska Głównego Inspektoratu Sanitarnego jasno wynika że „Nasze ministry i ministrowie”wykazują ZERO aktywności jeżeli chodzi o zmiany w temacie PRAWA POGRZEBOWEGO. Ich zainteresowanie raptownie wzrasta przed wyborami, czegóż to ONI nie obiecują.

Pismo wyraźnie wskazuje iż, po kolei wszystkie rządy od 1973 stoją przed dużymi wyzwaniami i tylko STOJĄ nikt nie chce iść do przodu. Szczerze rozbawił mnie pan dyrektor Kosiński pisząc „Wyzwaniem jest uregulowanie wielu kwestii dotychczas nie unormowanych, takich jak przystąpienie do konwencji Rady Europy podpisanej w Strasburgu w dniu 26 października 1973 r,  która upraszcza formalności administracyjne związane z repatriacją zwłok ..,” na miły Bóg Panie Dyrektorze co wy w takim razie robicie że nie można ruszyć tematy od 39 lat ?

Dalej Pan Dyrektor z rozbrajającą szczerością pisze„ Jednocześnie, pragnę nadmienić, iż Departament Higieny Środowiska w chwili obecnej, nie prowadzi prac legislacyjnych nad projektem ustawy, projektem założeń ani projektem zmiany ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych.”

Klasa urzędnicza jest zadowolona z siebie. Pensyjka co miesiąc i jest fajnie. Zapewne jak co cztery lata, już niebawem zacznie się przedwyborczaOBIECYWANKA.

Aby nie być gołosłownym, sejm obecnej kadencji działa od października 2011 r. Początek grudnia 2009 r obecna „Ministra”  sportu a wtedy posłanka PO pani Joanna Mucha jest gościem honorowym konferencji zorganizowanej w Lublinie a mającej na celu wypracowanie projektu założeń do nowej ustawy pogrzebowej,  uczestnicy są zadowoleni z zapewnień pani poseł że jest za szybkim wprowadzeniem zmian. Pani poseł też jest zadowolona, że zyskała kilkanaście głosów poparcia. Po wyborach pani Mucha zapomniała o swych obietnicach – normalka.

28 styczeń 2010 r. w lubelskim Biurze Poselskim Joanny Muchy z jej udziałem oraz Jana Oldebranda zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego, Liliany Jurczyńskiej-Gaik z Departamentu Higieny Środowiska GIS, Janusza Słodzińskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Lublinie i jego zastępcy Piotra Cioczek a także przedstawicieli Regionalnego Stowarzyszenia Zwolenników Kremacji z Lublina i przedstawicieli PSF – odbyło się spotkanie robocze poświęcone „Projektowi założeń do projektu nowej ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych”. Przyznać muszę iż, sam temat „Projektowi założeń do projektu” brzmi kuriozalnie.

Spotkanie konsultacyjne odbyło się, wybory w 2011 r. też. Ustawy ani nawet projektu takowej jak nie było tak i nie ma.

Stawiam pytanie do „ministry i ministrów” obecnego rządu czy jesteście w stanie podać chociażby rok w którym zajmiecie się zmianami Ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych.

Źródło: Krzysztof Wolicki, www.krzysztof.waw.pl

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze