Polskie-Cmentarze.pl

Z branży

Środa 19.01.2011, godz. 15:58Współpraca nawiązana -Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ im. W. Krawczyka

Article img

W dniu 18 stycznia 2011 roku podczas konferencji prasowej w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie przedstawiciele zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Kremacyjnego, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych poinformowały o nawiązaniu współpracy przy organizacji targów branży pogrzebowej.

Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych od 10 lat organizowało w Warszawie Targi Funeralne MEMENTO. Międzynarodowe Targi Poznańskie w 2010 roku po raz pierwszy zorganizowało natomiast Targi Techniki Cmentarnej i Usług Pogrzebowych NECROPOLIS EXPO. W odpowiedzi na oczekiwania branży, bardzo miło jest nam poinformować, że obaj organizatorzy postanowili zjednoczyć siły w organizacji wydarzenia targowego dla branży pogrzebowej.

Wspólne przedsięwzięcie, pod pełną nazwą Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka. Chcielibyśmy tym samym uczcić pamięć współtwórcy targów organizowanych przez Stowarzyszenie, którego był wieloletnim prezesem. Targi, tak jak dotąd odbywać będą się w cyklu 2-letnim. Pierwsza edycja targów w nowej odsłonie odbędzie się jesienią 2012 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obie, przygotowywane niezależnie ubiegłoroczne imprezy targowe spotkały się z bardzo pozytywnymi ocenami zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Jesteśmy przekonani, że targi Memento Poznań, którego MTP oraz Stowarzyszenie będą współorganizatorami, staną się sumą tego, co w nich najlepsze. Ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich, absolutnego lidera polskiego przemysłu targowego a drugiego co do wielkości organizatora targów w Europie Środkowo-Wschodniej będzie to najnowocześniejsza w Polsce infrastruktura, poparte 90-letnim doświadczeniem know-how z zakresu logistyki, marketingu oraz obsługi wystawców i zwiedzających. Wkład Stowarzyszenia to przede wszystkim znajomość branży, 10 letnie doświadczenie w organizacji targów funeralnych oraz kontakty oraz prestiż, wynikające z obecności w międzynarodowych strukturach FIAT-IFTA. Ideą przyświecającą Międzynarodowym Targom Poznańskim zawsze jest jak największa integracja oraz rozwój branży, który również nam, jako organizatorowi targów pozwala się rozwijać i przygotowywać coraz lepsze targi dla naszych wystawców oraz zwiedzających. Cieszymy się, że udało nam się zawiązać współpracę ze Stowarzyszeniem. Jesteśmy przekonani, że przyniesie ona wiele satysfakcji obu stronom, a co najważniejsze – korzyści dla całej branży pogrzebowej.

 

Marcin Gruszczyński - Dyrektor Projektu

Fot. Krzysztof Wolicki

Powrót