Polskie-Cmentarze.pl

Z branży

Sobota 12.12.2009, godz. 00:00Odwiedziny zmarłego przy pomocy karty czipowej

Article img

Japończycy od zawsze zaskakiwali świat innowacyjnymi pomysłami. Ich projekty są zwykle krokiem w przyszłość, ale jednocześnie na miarę potrzeb konsumenta. Czym zaskoczyli nas tym razem? Otóż właśnie został otwarty w pełni zautomatyzowany cmentarz.

Ten supernowoczesny cmentarz wymaga karty czipowej. Bez niej, nikt nie może się dostać do "grobu" Zmarłego. Wszystko na tym cmentarzu jest w pełni zautomatyzowane. Jak wyglądają odwiedziny miejsca pochówku? Rodzina, która chce złożyć hołd zmarłemu, loguje się do systemu przy pomocy karty czipowej. Wówczas komputer wyszukuje żądaną urnę i przesyła do pomieszczenia, w którym już czekają bliscy zmarłej osoby. Rozsuwają się szklane drzwiczki, za którymi przy nastrojowej muzyce, wśród bukietów kwiatów, kadzideł i wody płynącej z mini fontanny stoi urna z prochami Zmarłego.  
Jakie są koszty? Okazuje się, że taniej niż na normalnym cmentarzu. Za wieczny odpoczynek na nowoczesnym cmentarzu rodzina zmarłego musi zapłacić 8 tysięcy dolarów. Każdy rok przechowywania prochów kosztuje z kolei 170 dolarów. To tylko jedna piąta ceny, jaką trzeba zapłacić za miejsce na tradycyjnej japońskiej nekropolii. Już zgłaszają się chętni i wykupują dla siebie miejsca. 

Źródło: http://www.tvn24.pl/
 

Tagi: cmentarz cmentarz , zmarły zmarły

Powrót