Polskie-Cmentarze.pl

Z branży

Poniedziałek 17.01.2011, godz. 19:40Na cmentarzu w Zielonej Górze zapadają się groby

Article img

Jak poinformował Gazetę Lubuską jeden z czytelników, groby na nowym cmentarzu w Zielonej Górze zapadają się, a teren wygląda, jak wielkie bagnisko.

Najgorzej, jak wskazuje czytelnik GL, wygląda kwatera nr 13 i mimo tego, że groby są zapadnięte, a teren pokrywa glina, wciąż są tam chowane kolejne osoby (zob. zdjęcia). Niektórzy dysponenci grobów, próbowali sami zasypywać powstałe po zapadnięciu grobu dziury i te w miarę wyglądają, choć wciąż się zapadają. Ci natomiast, którzy tego nie zrobili, zamiast grobu, odwiedzają na cmentarzu dziurę, wypełniona wodą. Nie ma też mowy o tym, by postawić w tych miejscach pomniki. Zapadają się nasypy z ziemi i drewniane skrzynki, co więc stanie się z marmurowymi nagrobkami?

Właściciele są załamani całą sytuacją. Dla wszystkich to wielkie zaskoczenie, że coś takiego może mieć miejsce na tak dużym, i do tego nowym cmentarzu. Zamiast modlitwy i skupienia przy grobie, jest wielkie rozczarowanie. Nasuwa się pytanie, dlaczego zarządca cmentarza jeszcze się tym nie zajął?

Interweniować w tej sprawie postanowiła redakcja Gazety Lubuskiej.

Źródło: www.gazetalubuska.pl

Powrót