Polskie-Cmentarze.pl

Z branży

Poniedziałek 26.03.2012, godz. 15:00Konieczna rozbudowa cmentarza komunalnego w Zielonej Górze

800px-Park1000_skalowane

W Zielonej Górze rozbudowa cmentarza komunalnego jest przedsięwzięciem niezbędnym. Wolnych miejsc pochówku pozostało jedynie 1005, co oznacza, że pogrzeby na zielonogórskiej nekropolii można organizować jeszcze tylko przez rok.

Przedstawiciele Miejskiego Zakładu Pogrzebowego w Zielonej Górze, który sprawuje opiekę nad zielonogórskimi nekropoliami, podkreślają, że rozbudowa cmentarza jest konieczna. I podają statystyki: w 2010 roku na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze odbyło się 1087 pogrzebów, w 2011 roku - 1069 pogrzebów. Wolnych miejsc, gdzie można pochować zmarłych pozostało 1005.

MZP podkreśla, że rozbudowę należy rozpocząć jeszcze w tym roku, a do 2013 roku powinno powstać przynajmniej cztery tysiące miejsc pochówku. Zaplanowano już spotkanie przedstawicieli Zielonogórskiego Zakładu Usług Miejskich z prezydentem Zielonej Góry, Januszem Kubickim, na którym obie strony spróbują ustalić plan działania rozbudowy zielonogórskiego cmentarza komunalnego.

Koszt rozbudowy cmentarza komunalnego Zielonej Górze może sięgać kwoty kilku milionów złotych. Budowa Cmentarza Komunalnego Nowego kosztowała miasto 19 milionów złotych.

Źródło: P. Nodzyńska, www.zielonagora.gazeta.pl,

Fot. autorstwa Mohylek, udostępnione na www.wikipedia.pl 27.03.2007na licencji Creative Commons.

Powrót