Polskie-Cmentarze.pl

Z branży

Poniedziałek 19.04.2010, godz. 11:41Firmy pogrzebowe oddadzą zyski na cele charytatywne

Article img

Firmy pogrzebowe, które zostały wynajęte prze Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Warszawie, do przewozu ofiar katastrofy pod Smoleńskiem wykazały się wspaniałym i szlachetnym gestem.

Wszystkie należności za swoje usługi, jak poinformował "Rzeczpospolitą" prezes Polskiej Izby Pogrzebowej p.Witold Skrzydlewski, postanowiły przekazać na cele charytatywne. Pieniądze mają wesprzeć Rodziny Katyńskie lub będą przeznaczone na inny cel charytatywny związany z mordem na polskich oficerach przed 70 laty.
Warszawskie przedsiębiorstwo nie ma 30 karawanów, więc wynajęło brakujące pojazdy wraz z personelem z firm pogrzebowych ze stolicy, Iławy, Legionowa, Pruszkowa i Łodzi. W operacji przewożenia zmarłych wzięło udział kilka tysięcy osób, a kilka razy więcej podczas sobotnich uroczystości żałobnych ,poświęconych wszystkim ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem.
Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przeznaczyła 20 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej na sfinansowanie uroczystości pogrzebowych oraz kosztów związanych z pochówkiem.

Źródło: http://biznes.onet.pl

Powrót