Polskie-Cmentarze.pl

Z branży

Niedziela 30.11.2014, godz. 23:05Drugi dzień targów MEMENTO Poznań w pigułce

logo Targi

Zmysły estetyczne pobudzone, praktyczne umiejętności podszkolone a żądza funeralnej wiedzy zaspokojona. Tymi słowy można podsumować drugi dzień targów.

Jedną z atrakcji a przy tym interesującą formą zdobycia wiedzy były całodzienne warsztaty tanatopraksji prowadzone na stoisku Polskiego Centrum Balsamacji i Tanatokosmetologii. Na wszystkich chętnych mocnych wrażeń czekały sylikonowe ludzkie popiersia gotowe do rekonstrukcji. Wosk, szpachel, suszarka i podkład to podstawowe narzędzia pracy amatorów tanatopraksji.
W rzeczywistości jednak, rekonstrukcja ludzkiego działa jest bardziej skomplikowana i wymaga specjalistycznych urządzeń i zabiegów, o czym można się przekonać podczas projekcji filmu, ukazującego poszczególne etapy pracy rekonstruktora.

Jeszcze tylko dziś, pod czujnym okiem mistrza Adama Ragiela będzie można spróbować swoich sił.

→ PAWILON 7, PRACOWNIA PRZY STOISKU PCBiT, godzina: 10.00 -15.00

Szalenie inspirujący okazał się także wykład i prezentacja grupy AEON FORM, podczas której Robert Kowalczyk współwłaściciel firmy, przedstawił nowe pod względem wzornictwa i formy spojrzenie na projektowanie urn i nagrobków. Futurystyczna wizja cmentarnej architektury przykuła uwagę wielu słuchaczy. Poza pięknymi projektami i zdjęciami można było posłuchać o procesie twórczym architekta. Klucz do dobrego projektu to szczera rozmowa z zamawiającym i zrozumienie jego potrzeb – tak podsumował swoje wystąpienie Robert Kowalczyk.

A co dziś w programie? (30.11.2014):

Pokazy florystyki funeralnej, dedykowane wszystkim miłośnikom kwietnej sztuki. Wybitni wykładowcy i mistrzowie Polskiej Szkoły Florystyki pod czujnym okiem Dyrektor Szkoły Pani Małgorzaty Bujalskiej zaprezentują techniki układania kwiatów, dekoracje nagrobków, trumien
i urn. → SCENA, ALEJA LIPOWA godzina: 10.30 – 12.00, 13.00 – 14.30

Warsztat kosmetyki i rekonstrukcji pośmiertnej

Fachowe porady na temat toalety pośmiertnej, dezynfekcji zwłok i balsamacji ciała. Warsztaty poświęcone kosmetyce i rekonstrukcji pośmiertnej. Każdy chętny będzie mógł zmierzyć się z zadaniem i samodzielnie spróbować zrekonstruować twarz.

→ PAWILON 7, PRACOWNIA PRZY STOISKU PCBiT, godzina: 10.00 -15.00

Ponadto ekspozycje czołowych przedsiębiorców i producentów artykułów i usług pogrzebowych. Można między innymi zobaczyć najnowsze modele karawanów pogrzebowych i zapoznać się z ofertą firm transportowych. MEMENTO Poznań to także najnowsza moda pogrzebowa, nowoczesne urny, systemy nagłośnieniowe, wyściółki do trumien i kosmetyki do zabezpieczania zwłok.

Zapraszamy. Dziś ostatnia okazja, by zapoznać się z całą ofertą wystawców targów.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze